دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1733
تعداد نوشته ها : 9
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem225

چه مسواک و خمیردندانی مناسب است و پس از چه زمانی باید تعویض شود؟

باید دقت کرد که مسواکی انتخاب کنیم که حتما نرم (soft) باشد. در بعضی شرایط ممکن است دندانپزشک شما نوع خاصی را توصیه کند. اما به طور کلی نباید از مسواکهای سخت استفاده شود، چرا که خطر از بین بردن مینا و سایش دندان ها را ایجاد می کند.

خمیردندان مناسب هم دارای مقدار کافی فلوراید است. ( بیش از 1000ppm) و نیز نباید حاوی ذرات ساینده یا مواد سفیدکننده باشد. مگر با نظر دندانپزشک

زمانی که دیدید موهای مسواک برگشته یا خم شده است، زمان تعویض آن فرا رسیده است. معمولا هر 3 ماه نیاز به تعویض مسواک است. اگر خیلی زودتر این اتفاق رخ داد ممکن است که شما با فشار زیادی مسواک زده باشید و اگر خیلی دیرتر اتفاق افتاد احتمالا دفعاتمسواک زدن شما کافی نیست.

 

 

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:28 صبح

آیا مسواک و نخ دندان برای پیشگیری از پوسیدگی کافی هستند؟

گاهی سطوح جونده دندان که رایج ترین محل برای پوسیدگی هستند، دارای شیارهای عمیقی هستند که موهای مسواک قادر به نفوذ به داخل آنها نمی باشند. این شیارها به سرعت پس از رویش دندان مستعد پوسیدگی هستند. در این موارد خصوصا در سن حدود 7 سالگی که دندانهای آسیای بزرگ کودک رویش می کنند، نیاز به بستن شیارها با مواد همرنگ دندان(فیشور سیلنت) است تا از پوسیدگی آنها جلوگیری شود.

استفاده از درمان فلوراید موضعی توسط دندانپزشک هم دو بار در سال برای کودکان و نوجوانان در کاهش پوسیدگی بسیار کمک کننده است.

 

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:27 صبح

دندانپزشک من گفته است دندانهایم ساییدگی دارند. این  اتفاق چگونه رخ داده است ؟

ساییدگی دندانها در نواحی مختلف آنها رخ می دهد و علل متفاوتی دارد.

یکی از علل رایج آن افزایش سن است. به مرور زمان سطح جونده و کناره های دندانها مینای خود را از دست می دهند.

استفاده از مواد اسیدی مثل عادت مکیدن لواشک یا لیموترش هم اسید را در کنار دندان ها قرار داده و آنها را حل می کند.این عادت مخرب بسیار برای دندانها مضر است.

مسواک زدن افقی با شدت و با استفاده از مسواک سخت هم به دندان ها آسیب جدی وارد می کند.

 

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:26 صبح

گفته می شود ریزه خواری پوسیدگی دندان ها را افزایش می دهد. آیا این صحیح است؟

 

هر بار که مواد قندی وارد محیط دهان می شوند، در اثر عملکرد باکتریها و تجزیه قندها، دهان اسیدی می شود. این اسید باعث برداشته شدن مواد معدنی دندان و پوسیدگی آنها می شود. تا حدود 20 دقیقه بعد که اسیدها خنثی شوند، این اتفاق ادامه می یابد.

اگر ما به دفعات مواد قندی مصرف کنیم، مدام محیط اسیدی ایجاد میشود و درنتیجه دندان ها در زمان طولانی تری مواد معدنی خود را از دست می دهند. بنابراین بهتر است که مواد قندی در یک نوبت مصرف شده و سپس دهان تمیز شود.نه اینکه ظرف شکلات را روی میز قرار دهیم و هر چندگاهی یکی را مصرف کنیم.

 

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:26 صبح

من تعدادی ترمیم قدیمی فلزی دارم. آیا می توانم آنها را با مواد همرنگ دندان تعویض کنم؟

ترمیم های قدیمی فلزی یک ویژگی خوب دارند و آن این است که به علت خوردگی فلزات در محیط دهان به تدریج فاصله بین دندان و ماده پرکردگی را بهتر و بهتر پر می کنند. در صورتی که این ترمیم ها در دید نیستند شاید حفظ آنها به همین شکل کارکرد بهتری در طولانی مدت داشته باشد. گرچه شما می توانید با مراجعه به دندانپزشک خود و با ارزیابی دندان و صلاحدید ایشان نسبت به تعویض آنها نیز اقدام نمایید.

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:25 صبح

آیا سفید کردن دندان ها وجرمگیری مینای دندان را ازبین می برند؟

هیچکدام از این روشها باعث از بین رفتن مینا نمی شوند. جرمگیری وبروساژ با حذف جرم و رنگدانه ها به حفظ سلامت لثه کمک می کند و از التهاب لثه و تحلیل لثه و استخوان جلوگیری می کند.

درسفیدکردن دندان ها هم مواد بلیچینگ از ورای مینا به عاج دندان نفوذ می کنند و ملکولهای بزرگ رنگی را به انواع کوچکتر بی رنگ می شکنند و دندان روشن تر می شود. بنابراین نگرانی از لحاظ آسیب به مینا وجود ندارد.

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:25 صبح

آیا استفاده از دهانشویه بعد از جرمگیری لازم است؟

الزاما همیشه نیاز به دهانشویه وجود ندارد. اما گاهی در صورت التهاب لثه ممکن است لازم باشد. در این صورت حتما باید بعد از مسواک و نخ دندان از دهانشویه استفاده کرد و تا چند ساعت بعد از مصرف از خوردن وآشامیدن خودداری نمود. دقت شود که دهانشویه کلرهگزیدین که جزو دهانشویه های رایج است را نباید بیش از دو هفته استفاده کرد.زیرا باعث رنگ گرفتگی دندان ها می شود. در صورت بروز این حالت دندانپزشک با بروساژ این مشکل را رفع خواهد نمود.

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:23 صبح

چرا پس از جرمگیری دندان ها حساس می شوند؟ برای درمان آن باید چه کار کنیم؟

جرم یا کلکلوس لایه ای از پلاک میکروبی است که با روش های بهداشتی کاملا برداشته نشده و معدنی شده است. به  مرور زمان با باقی ماندن آن روی سطح دندان و تجمع باکتری ها روی آن لثه تحلیل می رود (پایینتر می رود) و جرم آنجا را می پوشاند. در فرآیند جرمگیری ریشه دندان عاری از که قبلا با جرم پوشانده شده بود و تحریک ها را دریافت نمیکرد، اکنون عریان شده و بنابراین ممکن است به سرما یا گرما حساس شود یا احساس تیرکشیدن کند.

برای درمان این حالت راههای مختلفی وجود دارند. ممکن است دندانپزشک از فلوراید موضعی برای شما استفاده کند. نیز می توان با استفاده از خمیر دندان های ضدحساسیت و ماساژ ناحیه با این خمیردندان ها میزان حساسیت را کاهش داد. با مشورت با دندان پزشک خود می توانید از این راهها استفاده کنید.

دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:23 صبح
دوستان و هموطنان گرامی
با سلام و احترام
مرکز دندانپزشکی زیبایی ظفر با همکاری متخصصین دانشگاهی آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به هموطنان گرامی با نرخ مصوب وزارت بهداشت و درمان می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس  www.tehrandentistry.ir مراجعه بفرمایید. یا در ساعات 14-19 شنبه تا چهارشنبه با تلفن های مرکز -26423103و 26423207 تماس حاصل فرمایید.
دسته ها :
سه شنبه بیستم 5 1394 12:22 صبح
X